Menstruační kalíšek Fun Cup

Když kolegyně v práci řešily, že si pořídily menstruační kalíšek, vůbec mě nenapadlo, že bych se tím nějak zabývala. Když jsem pak dostala možnost vyzkoušet Fun Cup Explore Kit, testování jsem kvůli (zpětně nepotvrzeným) obavám docela odkládala. Musím ale říct, že od doby, co jsem kalíšky vyzkoušela, už nepoužiji ve svých dnech nic jiného. Jsem z nich prostě nadšená.

Vzhledem k tomu, že se v poslední době zabývám tím, co se do těla dostane s běžnou kosmetikou, narazila jsem i na informace o tom, že běžné vložky a tampony jsou plné bělidel a toxických látek, které způsobují podráždění. Dost běžných věcí v domácnosti obsahuje látky, nad kterými naše tělo zrovna nezaplesá. A my se v našem obchodě věujeme tomu, jak se hýčkat, s čímž se samozřejmě pojí i kvalita. Proto představa, že naši citlivou sliznici intimních partií nadopujeme toxickým koktejlem, není zrovna lákavá. A i když jsem se asi jako každý na začátku používání kalíšků bála hned několika věcí, měla jsem rozhodně hned několik důvodů, proč se do testování pustit. O to příjemnější pak bylo překvapení, že obavy byly úplně liché.

Obava č. 1 – Co když kalíšek nevyndám? Všude se sice píše, že se není čeho bát, ale přesto to člověka napadne. A představa, že půjdu za svým gynekologem, aby mi kalíšek vyndal, nebyla zrovna lákavá. Nezbyl ale, než to zkusit. Musela jsem věřit výrobcům. A opravdu s vyndám nebyl sebemenší problém. Kalíšek má dole výčnělek, za který jej bez problému vytáhneme. S tím se pojila i další obava. Když budu kalíšek vytahovat například na veřejném wc, nebude to vypadat jako na jatkách?

Obava č. 2 – Bude to nechutné? Přředstava, že se člověk prsty rýpe ve vlastní menstrušační krvi, neláká asi nikoho. A překvapivě operace s kalíškem je daleko čistší než třeba s vložkami nebo tamponem. Krev zůstává v kalíšku a kolem nc nevytéká, takže kalíšek je zespoda čistý a krev z něj prostě vylejeme. Je to daleko estetičtější zážitek, než s vložkami nebo tampóny.

Když se obavy rozpustily, musím celé testování shrnout jako soubor pozitiv:

  • Při menstruaci stačí pouze jeden kalíšekkterý máte u sebe, nepotřebujete tedy myslet na to, kdy vám dojdou tampony nebo vložky. Během pár týdnů se investice do kalíšku vrátí a pak už neinvestujete nic.
  • Pocit čistoty s kalíškem je úplně úžasný. Nikde nic neteče, není nic cítit. O kalíšku navíc vůbec nevíte, takže je skvělé, že tím se aspoň za mě mnohonásobně zlepšilo prožívání dnů menstruace. Pakticky vůbec o své menstruaci nevím, kromě toho, že při slabší menstuaci kalíšek večer a ráno vyleju a vypláchnu.
  • Máte skvělý pocit, že si skrze sliznici neposíláte do těla toxické látky.
  • Osobně se mi také moc líbí, že neprodukuji další žádný zbytečný odpad. Když vidím, co doma vytřídíme a vyhodíme, souzním s tím, že díky menstruaci s kalíškem nevyhauji množství vložek a tampónů. Pokud přemýšlíte nad tím, že nechcete zavalit svět odpadem a také nechcete dalším geeracím zanechat odkaz v podobě množství odpadů, které vyprodukujete, budete mít pocit dvojnásobně dobrý.
  • Výhodou Explre Kit, pokud si netroufnete objednat hned pouze jednu velikost, že máte k dispozici hned dvě velikosti. Mně sobně seděla ta menší. Nejdřív jsem myslela, že ten větší někomu daruji, ale jsem ráda, že jsem to nestihla. Při první menstruaci po porodu jsem moc ráda, že mám i ten větší. Porod mám za sebou už druhý, po prvním jsem s kalíškem začínala až později, takže mi s přehledem stačila menší velikost a předpokládám, že se k ní zase vrátím, jsem proto ráda, že mám k dipozici velikosti dvě.
  • Fun Cup Explore Kit má za mě krásné barvy a tvary. Prostě se mi tento design líbí. Kalíšek vždycky ráda vybalím, celé to souzní s myšlenku našeho obchodu – kvalitní a hezké věci, což mě jako ženu samozřejmě těší. Hezká je i taštička, která je k menstruačním kalíčkům přibalena. Nebudu se stydět, pokud někde vykoukne z kabelky. Rozhodně příjěmnější, než když se vám z ní vykutálí tampon.

Zanechte komentář

Your email address will not be published.